Martin Novák *1984

Martin Novák
Název absolventské práce:

Martin Novák — Vizuální styl hudební kapely + In-line časopis
Vedoucí absolventské práce:
Certifikát vydán: 20. 6. 2005

Napsal o IDM:
„INSTITUT DIGITÁLNÍCH MÉDIÍ aneb průvodce grafickým designem, typografií, digitální fotografií a vizuální komunikací

O těchto pojmech jsem neměl ani tušení. Nevěděl jsem co znamenají, natož co všechno obsahují. S maturitou z biologie a chemie to pro mě byla naprosto neprobádaná oblast, která mě však lákala. Má zvědavost byla tak silná, že jsem váhal jestli mým nástrojem bude skalpel nebo nějaký pěkný brush z Photoshopu… Rozhodl jsem se.

Po několika pokusech a omylech do tohoto světa proniknout sám jsem zjistil, že to nebude tak jednoduché. Potřeboval jsem průvodce. Někoho, kdo by zodpověděl mé otázky. Zanedlouho jsem někoho takového našel a nebyl sám.

Stal se jím Institut Digitálních Médií.

Když jsem prvně vstupoval do jeho říše, měl jsem obavy z nafoukaných profesionálů, kteří se zdráhají odpovídat na mé otázky. Ale velice rychle jsem zjistil, že můj strach není na místě. Naopak! Přivítali mě přední kapacity svých oborů, kteří se rádi podělí o své znalosti a zkušenosti. Další pro mě velice lákavou záležitostí bylo, že jsem se mohl učit na nejnovějších verzích profesionálního softwaru. A samozřejmě nemohu opomenout dnes tak cennou zkušenost z praktických cvičení ve špičkově vybaveném fotoateliéru. Samotná obhajoba Absolventské práce a ukončení části mé pouti poznávání světa digitálních médií, byli už jen příjemným rozhovorem o možnostech současné fotografie a grafiky.

Dnes vím, že jsem se rozhodl správně. Brushe nejen používám, ale i tvořím. IDM pro mě byl zatím tou nejlepší investicí v mém životě.“

Martin Novák — vizuální styl hudební kapely, CD Martin Novák — vizuální styl hudební kapely, CD Martin Novák — vizuální styl hudební kapely, CD Martin Novák — vizuální styl hudební kapely, CD Martin Novák — vizuální styl hudební kapely, plakát Martin Novák — vizuální styl hudební kapely, DVD Martin Novák — in-line časopis, titulní strana Martin Novák — in-line časopis, vnitřní dvoustrana Martin Novák — in-line časopis, vnitřní dvoustrana Martin Novák — in-line časopis, vnitřní dvoustrana Martin Novák — in-line časopis, vnitřní dvoustrana Martin Novák — in-line časopis, vnitřní dvoustrana